Шкільна форма

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШКІЛЬНУ ФОРМУ УЧНІВ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ № 197 ІМ. ДМИТРА ЛУЦЕНКА

I.Загальні положення

1.1.Положення про шкільну форму розроблено відповідно до Указу Президента України № 417/96 від 12.06.96 р. «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» та постанови Кабінету міністрів України № 1004 від 22.08.96 р. «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти», рішення педагогічної та батьківської рад школи.

1.2. Шкільна форма встановленого зразка для учнів 1-11 класів введена з метою створення ділового стилю одягу учнів, робочої атмосфери під час навчально-виховного процесу, дотримання єдиних санітарно-гігієнічних вимог, виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу.

1.3. В цьому Положенні встановлюються визначення шкільної форми  і порядок її носіння для всіх учнів школи.

II.Правила носіння

2.1. Порядок носіння форми, встановлений даним Положенням, обов’язковий для учнів 1-11 класів навчально-виховного комплексу.

III. Вимоги до форми

3.1.Для юнаків – класичний діловий костюм чорного, темно-зеленого кольору, сорочка однотонна, взимку дозволяється безрукавка або светр під піджак темного кольору, темні туфлі.

3.2.Для дівчат – класичний діловий костюм чорного, темно-зеленого кольору,  жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна, спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо  (5 см вище або нижче колін)  або брюки класичного стилю, однотонна класична блуза, темні туфлі або босоніжки із закритим носком.

3.3.Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання ділового стилю одягу.

3.4.Святкова шкільна форма може бути оздоблена елементами української народної вишивки (оздоблення на сорочках, блузах, жилетах, спідницях, фартухах, краватках). Як елемент українського національного костюму можна використовувати вінок або стрічку для дівчат, пояс для хлопців.

3.5.Обов’язковим є носіння змінного взуття (час визначається адміністрацією школи з урахуванням природних умов).

3.6.В школі забороняються носити:

джинсовий одяг;

декольтовані, надто яскраві,  вкорочені блузки («топіки», футболки тощо), надто яскраві сорочки;

дуже короткі  спідниці;

вкорочені, стягуючі  брюки, бриджі тощо;

спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань);

одяг для літнього відпочинку;

неформальну символіку і атрибутику.

3.7.Вчительський склад працівників школи повинен показувати приклад школярам,  дотримуючись ділового стилю у своєму повсякденному одязі.

IV.Вимоги до зовнішнього вигляду

4.1.Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.

4.2.Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору.

4.3.Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 10-11 класів.

4.4.Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки однин вид прикрас (сережки).

4.5 Носіння предметів пірсінгу, татуаж в школі забороняється.

V.Порядок введення і механізм  дотримання Указу Президента України «Про шкільну форму»

5.1 Відповідальність за доведення інформації до учнів школи та їхніх батьків (осіб що їх заміняють) та дотримання пунктів цього Положення покладається на адміністрацію школи та класних керівників

5.2 Недотримання учнями школи цього Положення є порушенням Правил поведінки для учнів школи.

5.3 Про випадок явки учня без шкільної форми, порушення даного Положення батьки мають бути повідомлені класним керівником.

5.4 Дане Положення є обов’язковим для виконання учнями і працівниками школи.