20 листопада – Всесвітній день дитини

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. З нагоди цієї дати та в рамках підготовки до Моделі ООН 20 листопада відбулася запланована зустріч, тема якої була “Стамбульська конвенція”. Її відвідали майбутні делегати МООН в КиМУ та учні дев’ятих і одинадцятих класів.  Провів цю зустріч Андрій Бондаренко-колишній МООНівець, випускник нашої школи, а нині тренер проектів конгресу національних громад України. Андрій детально розказав про Конвенцію, розповів як, де і навіщо вона виникла. Ми детальніше дізнались про те, що Стамбульська конвенція – це конвенція про запобігання насильства щодо жінок. Вона була розроблена Радою Європи та відкрита для підписання в 2011 році в Стамбулі, саме тому її і називають “Стамбульською”. Це перший юридично зобов’язуючий документ в Європі, який спрямований на боротьбу з насильством відносно до жінок у родині та ззовні. Конвенція передбачає запобігання насильства, інформування суспільства, міри розслідування та попередження проявів насильства, а також ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Спікер показав цікаву презентацію і відео, яке допомогло школярам краще зрозуміти значення теми, і навіть провів цікавий тест, у якому кожен міг взяти участь. Також він навів багато прикладів, відповів на усі питання учасників зустрічі та розкрив головні ідеї Стамбульської конвенції. Учні з великим бажанням і цікавістю слухали гостя, роздумували над важливими питаннями і висловлювали свої думки.

Редактор: Крючкова Анастасія